İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Obsesif kompulsif bozukluk testini psikologlarla ücretsiz yap

Maudsley obesesif kompulsif bozukluk testini alanında uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz olarak yapın. Psikolog ofisi uzmanlarıyla görüşün.

Nedir Bu Maudsley Obsesif Kompulsif Testi?

Maudsley Obsesif Kompulsif Testi, kişinin muzdarip olduğu obsesyon ve kompulsiyonları test etmek için geliştirilen bir belirti ölçeğidir.

Maudsley Obsesif Kompulsif Testi ile Belirsizliklerden Kurtulun

Bireyin hayat kalitesini ciddi şekilde düşüren obsesif kompulsif bozukluk, toplumda çoğu kişiyi olumsuz etkileyebilir. Özellikle de gündelik rutinlerimizde çeşitli takıntı ve saplantılarla karşı karşıya kalmamız, ‘’acaba’’ sorusuna davetiye çıkarabilir. Bu noktada, acaba sorusunu ortadan kaldırmak için Maudsley Obsesif Kompulsif Testi geliştirilmiştir.

Psikolog Ofisi ile Maudsley Obsesif Kompulsif Testi

Sahip olduğu kaliteli, deneyimli ve uzman kadrosuyla Psikolog Ofisi, her türlü psikolojik destek sürecinde yanınızda olduğu gibi, belirsizliklerden kurtulmanız için de desteğe tam teşekküllü bir şekilde hazır ve nazırdır. Maudsley Obsesif Kompulsif Testi için, kesin sonuç vermek bir yana dursun, verdiği sonuçlar tutarsızlık ve belirsizlikten ibaret olan testlere elveda deyin. Psikolog Ofisi ile uzman psikologlar eşliğinde, en doğru sonuçlara ulaşın.

Maudsley Obsesif Kompulsif Testi Değerlendirme

Yapılan testte almış olduğunuz yüksek puanlı sonuçlar, ekseriyetle obsesyon hastalığını işaret eder. Bu durumun istisnaları mevcut olmakla beraber, bazı obsesif olgular düşük puan olabilir. Zira belirti ölçeğinin yegane amacı, kesin tanı koymak değildir. Bilakis obsesyon ve kompulsiyona dair herhangi bir problemden muzdarip olup olmadığınıza dair fikir vermektir. Uzman psikologlarımız, sizi bu süreçte en doğru şekilde yönlendirecek ve bilgilendirecektir. Maudsley Obsesif Kompulsif Belirti Ölçeği ile alabileceğiniz puanların değerlendirmesini ise kısaca şu şekilde ifade etmek mümkündür:

  • 0-12 Puan: Danışanda obsesif kompulsif bozukluk tespit edilme olasılığı az
  • 13-17 Puan: Danışanda obsesif kompulsif bozukluk tespit edilme olasılığı mevcut
  • 18+ Puan: Danışanda obsesif kompulsif bozukluk tespit edilme olasılığı yüksek
Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi
Nasıl Çalışır?
Sadece bir dakikada online yoga eğitimine başlayın!
1
Giriş yapın ya da hesap açın
Sisteme giriş yaptıktan sonra veya ücretsiz hesap oluşturduktan sonra testinize başlayabilirsiniz.
2
Teste başlayın
Uzman eşliğinde ister sesli, ister görüntülü olarak teste başlamak üzere kısa bir süre içinde asistanımız sizinle iletişime geçecektir.
sss-icon
Sıkça Sorulan Sorular
Kullanıcılarımızın en sık sorduğu soruları aşağıda listeledik. Eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız buraya tıklayarak canlı desteğe bağlanabilirsiniz.
Psikolojik test nedir? ne işe yarar?
Psikolojik testler size yardımcı olabilmek için tasarlanan bilimsel ölçeklerdir. Psikologlar, danışanın durumunu belirlemek ve terapiye başlamak için gözlem yapmalarına yardımcı olmak amacıyla bu testleri kullanırlar.
Psikolojik testleri nasıl kullanabilirim?
Sizin için uygun olan testi seçtikten sonra teste başla butonuna tıklayın. Ardından asistanımız kısa bir süre içinde sizi uygun bir psikoloğa bağlayacaktır.
Kaç defa psikolojik teste girebilirim?
Olabildiğince çok sayıda kişiye ücretsiz destek verebilmemiz için giriş yapan her kullanıcı en fazla 2 farklı teste girebilir.
Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine