İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sosyal fobi testini psikologlarla ücretsiz yap

Liebowitz sosyal fobi testini alanında uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz olarak yapın. Sosyal fobinizi test edin ve psikolog ofisi uzmanlarıyla görüşün.

Nedir Bu Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi?

Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi, sosyal fobi seviyesini ölçmek adına geliştirilen bir testtir. Kişideki sosyal fobi düzeyini tespit edebilmek için başka testler mevcut olsa da, Liebowitz Sosyal Fobi Belirti Ölçeği, bu psikolojik testler arasında en sık kullanılanıdır.

Liebowitz Sosyal Fobi Testi ile Acaba Sorusunu Ortadan Kaldırın

Sosyal fobi, bireylerin gündelik hayatını ciddi şekilde etkileyen bir sorundur. Bu durum, bireyin korkuyla karışık çekinme yaşaması olarak tanımlanabilir. Titreme, kızarma, terleme ve çarpıntı gibi belirtilerle kendini gösterebilen sosyal fobide, söz konusu birey başkalarının kendisiyle dalga geçeceği korkusuna kapılır. Hatta rezil olacağı düşüncesiyle kendisini toplumdan izole etmeye başlar.

O anda beyin, kişiye ciddi bir tehdit algısı yaşatır. Bu da fiziksel sonuçları beraberinde getirir. Bu durumu yaşayan bireyler, ikileme düşerek ‘’acaba’’ sorusunu kendilerine sorabilirler. Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi, aklınızdaki acaba sorusunu giderme açısından birebirdir. Bu ölçek sayesinde, sosyal ilişki ve performans durumunuzu değerlendirmek mümkündür. Siz de sosyal fobi farkındalığınızı artırmak ve yaşadığınız problemleri daha net tanımak istiyorsanız, Liebowitz Sosyal Fobi Testi ile bu isteğinize karşılık bulabilirsiniz.

Psikolog Ofisi ile Liebowitz Sosyal Fobi Testi

Bünyesinde bulunan kaliteli, deneyimli ve uzman psikolog kadrosuyla Psikolog Ofisi, bütün psikolojik destek süreçlerinde olduğu gibi, Liebowitz Sosyal Fobi Testi ile de aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için yanınızdadır. Psikolog Ofisi’nin Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği ile sosyal kaygı seviyenize dair tutarsız sonuçlar veren testlere elveda deyin. Alanında uzman ve deneyimli psikologların desteğiyle, sosyal fobi farkındalığınızı arttırın.

Liebowitz Sosyal Fobi Testi Puanlaması Neyi İfade Eder?

Yapılan testte almış olduğunuz puanlar, sosyal fobi durumunuza dair fikir verir. Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi ile alabileceğiniz puanların değerlendirmesini ise kısaca şu şekilde ifade etmek mümkündür:

  • 55-65: Orta seviyede sosyal fobi
  • 65-80: Belirgin sosyal fobi
  • 80-95: Şiddetli sosyal fobi
  • 95 ve üzeri: Aşırı şiddetli sosyal fobi
Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği Testi
Nasıl Çalışır?
Sadece bir dakikada online yoga eğitimine başlayın!
1
Giriş yapın ya da hesap açın
Sisteme giriş yaptıktan sonra veya ücretsiz hesap oluşturduktan sonra testinize başlayabilirsiniz.
2
Teste başlayın
Uzman eşliğinde ister sesli, ister görüntülü olarak teste başlamak üzere kısa bir süre içinde asistanımız sizinle iletişime geçecektir.
sss-icon
Sıkça Sorulan Sorular
Kullanıcılarımızın en sık sorduğu soruları aşağıda listeledik. Eğer sorunuzun cevabını bulamazsanız buraya tıklayarak canlı desteğe bağlanabilirsiniz.
Psikolojik test nedir? ne işe yarar?
Psikolojik testler size yardımcı olabilmek için tasarlanan bilimsel ölçeklerdir. Psikologlar, danışanın durumunu belirlemek ve terapiye başlamak için gözlem yapmalarına yardımcı olmak amacıyla bu testleri kullanırlar.
Psikolojik testleri nasıl kullanabilirim?
Sizin için uygun olan testi seçtikten sonra teste başla butonuna tıklayın. Ardından asistanımız kısa bir süre içinde sizi uygun bir psikoloğa bağlayacaktır.
Kaç defa psikolojik teste girebilirim?
Olabildiğince çok sayıda kişiye ücretsiz destek verebilmemiz için giriş yapan her kullanıcı en fazla 2 farklı teste girebilir.
Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine