6 Maddede Doğru Nefesin Ruh ve Beden Sağlığına Faydaları

Daha önce 10 maddede ruh sağlığını korumanın yolları yazımda nefesin ruh sağlığı için önemine değinmiştim. Bu yazımda doğru nefesin ruh ve beden sağlığına olan faydalarından bahsetmek istedim. Bakalım doğru nefes aldığınızda bedeniniz ve zihninizde neler oluyor;

 

 1. Vücuttaki toksinlerin %70 i temizlenir.  Doğru nefesle vücudunuz hızlı bir şekilde toksin atar ve daha sağlıklı olursunuz.

 2. Yaşam enerjiniz artar.   Artan nefes kapasiteniz ile fiziksel kondisyonunuz artarak enerjiniz yükselir.

 3. Bağışıklık sisteminiz güçlenir.   Toksinlerin çoğundan temizlenen bedeniniz doğal olarak hastalıklara karşı güçlenecektir. 

 4. Endişe, korku, stres gibi negatif duygu ve düşünceler temizlenir.  5. Daha çok anda kalırsınız.   Geçmişe dair olumsuz ve geleceğe dair endişe dolu düşüncelerden ana gelirsiniz. 

 6. Sonuç olarak; daha sağlıklı, huzurlu, güvenli ve sevgi dolu ilişkiler kurar ve yaşamla uyum içinde olursunuz. 


 

Bu konuda ayrıntılı bilgi, destek veya online terapi almak isterseniz bana psikologofisi.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim :) 

Online Psikologlar
konuşmak için hazır

 • Görüntülü, sesli ya da mesajlaşarak görüşün
 • 1 dakikada seansa başlayın
 • 69 TL'den başlayan fiyatlar
PSİKOLOGLA KONUŞ
Yorum yapın(Anonim olarak paylaşılır)
Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.