PSİKOLOGLARIN İÇERİK ÜRETİRKEN DİKKAT ETMESİ GEREKEN 6 ŞEY

Bir psikolog için her zaman yeni bir danışan bulmak, bulunan danışanla görüşmelerin sürekliliğini sağlamak kolay bir iş değil. Hele ki psikologun arkasında bir ekibi, asistanı veya bütçesi yoksa işi daha da zor olabilir.

Peki bu durumda bir psikolog ne yapabilir? İşte bu yazımızda herhangi bir yatırım yapmadan ya da bir ekibe sahip olmadan neler yapabileceğinizi anlatacağız. Bu yazımızın ardından “Psikologlar için Basit Düzeyde SEO” adındaki yazımızı da okumanızı da özellikle tavsiye ediyoruz.


1. Her hafta en az bir tane uzmanlık alanınız ile ilgili blog yazısı ya da makale yazın.


Çalışmalarınızın sürekli ve düzenli olması, arama motorlarında yükselmeniz için öncelikli hedefiniz olmalı. Üreteceğiniz içerikler Google tarafından kısa sürede algılansa da arama sonuçlarında aynı hızda gösterilmez. Bunun için sürekli ve düzenli olarak içerik üretmeniz ve Google’a kendinizi ispatlamanız gerekir. Sürekli ve düzenli bir şekilde özgün ve kaliteli içerikler ürettiğiniz taktirde birkaç ay içinde Google arama sonuçlarında yavaş yavaş yükseldiğinizi göreceksiniz.

2. Özgün ve kaliteli içerikler ürettiğinizden emin olun.


Eğer internette sizi bekleyen danışanlara ulaşmak için içerik üretiyorsanız, ürettiğiniz içeriklerde fazla teknik terimler kullanmayın ki meslektaşlarınızın değil, danışanların yaptığı arama sonuçlarında listelenin. Yazılarınızdaki diliniz halkın anlayabileceği basitlikte olursa yazılarınız sonuna kadar okunur. Google, bir sayfadaki metnin okunma süresini tahmin edebilir ve bu süre dolmadan sayfanız terk edilirse kalite puanınızı düşürebilir. Bu yüzden yazılarınızın sürükleyici ve anlaşılır olmasına dikkat edin. Çok uzun yazılar yazmayın, konu olarak sakın daldan dala atlamayın, sonuç odaklı düşünün.

3. Ürettiğiniz her içeriği sosyal ağ hesaplarınızda paylaşın.